Huang Ti

AKUPUNKTURA I TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA

   wersja do druku 
Strona glówna » Porady praktyczne » Zdrowy sen » 26) Pozycja leżąca na prawym boku 
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zajęciach i szkoleniach, podaj swój email:

M E N U:
Zapraszamy też na nasze strony na Facebooku: Akupunktura, ziołolecznictwo, dietetyka, masaż stóp On Zon Su. Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej - 26) Pozycja leżąca na prawym boku facebook.png Google+ Akupunktura, ziołolecznictwo, dietetyka, masaż stóp On Zon Su. Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej - 26) Pozycja leżąca na prawym boku google+.png
dr Agnieszka KrzemińskaMedycyna NAJBLIŻSZE SZKOLENIE: Szkoła Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), kurs siedmioczęściowy, edycja Wiosna 2018 Warszawa, I  - VI 2018 r. Prowadzi dr  Agnieszka Krzemińska., więcej…

POZYCJE NA CZAS SNU - Pozycja leżąca na prawym boku

Spanie na prawym boku jest najbardziej zalecaną pozycją w  czasie snu. Ma pewne wady, ale jej zalety powodują, ze jest czasami uważana za pozycję prawie idealną.

Podobnie jak pozycja na lewym boku jest to pozycja niesymetryczna, dlatego dobrze jest ją zmieniać co jakiś czas.

Pozycja leżąca na prawym boku w  porównaniu z  pozycją na lewym boku jest bardziej korzystna dla Serca układu trawiennego.

Odciąża serce fizyczne i  cały system energetyczny Serca, dzięki czemu nie tylko poprawia się stan układu krwionośnego, ale też powiększa się przestrzeń Serca potrzebna dla ugoszczenia Ducha Shen.

W praktyce oznacza to, że czujemy się lepiej i  "jesteśmy bardziej sobą, bardziej w  sobie obecni".

W przypadku regularnego spania na boku należy zadbać, aby chronić kręgi szyjne.

I tu po raz kolejny polecam tak zwane "szweckie poduszki" z   właściwie wyprofilowanym i   wystającym brzegiem, odpowiednim do kształtu szyi.

W czasie snu na prawym boku, podobnie jak w  innych pozycjach kręgosłup powinien być prosty, ale z  zachowaniem fizjologicznych wygięć.

Podobnie, jak w  czasie leżenia na lewym boku unikamy nadmiernego zwijania się "w kłębek", co może powodować zastoje Qi problemy z  kręgosłupem .